ASUS F555LA-AB31 15.6-inch Full-HD Laptop
Now sells at USD $349.99 & FREE Shipping!
Summary
| Screen Size | 15.6 inches |
| Max Screen Resolution | 1920*1080 pixels |
| Processor | 2.1 GHz Core i3-5010U |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Hard Drive | 500 GB |
| Graphics Coprocessor | Intel HD |
| Wireless Type | 802.11 A/C |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
| Brand Name | Asus |
| Series | F555LA |
| Item model number | F555LA-AB31 |
| Operating System | Windows 10 |
| Item Weight | 5.1 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 10.10 x 15 x 1 inches |
| Color | Black |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Optical Drive Type | DL DVD±RW/CD-RW |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B011KFQASE |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #20 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 6.4 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment