ASUS Zenbook UX305LA 13.3-Inch Laptop
Now sells at USD $749.99 & FREE Shipping.
Summary
| Screen Size | 13.3 inches |
| Max Screen Resolution | 1920*1080 pixels |
| Processor | 2.2 GHz Core i5-5200U |
| RAM | 8 GB DDR3 |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Hard Drive | 256 GB |
| Wireless Type | 802.11 A/C |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
Other Technical Details
| Brand Name | Asus |
| Series | ASUS Zenbook |
| Item model number | UX305LA-AB51 |
| Operating System | Windows 10 |
| Item Weight | 2.9 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 12.80 x 8.90 x 0.20 inches |
| Color | Titanium Gold |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Flash Memory Size | 256.0 |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B013KKANTE |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #65 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 5.6 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item can be shipped to select countries outside of the U.S. Learn More |
No comments:
Post a Comment