ASUS X550ZA-WH11 15.6 Inch
Now sells at USD $449.00 & FREE Shipping.
Summary
| Screen Size | 15.6 inches |
| Max Screen Resolution | 1366*768 pixels |
| Processor | 2.5 GHz A10-7400P |
| RAM | 8 GB DDR3 |
| Hard Drive | 1000 GB |
| Graphics Coprocessor | AMD Radeon R6 |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
Other Technical Details
| Brand Name | Asus |
| Series | X550ZA |
| Item model number | X550ZA-WH11(WX) |
| Operating System | Windows 10 |
| Item Weight | 5.1 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 9.90 x 15 x 1.20 inches |
| Color | Silver |
| Processor Brand | AMD |
| Processor Count | 4 |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Optical Drive Type | DL DVD±RW/CD-RW |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B0158XJGJ4 |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #237 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 7.1 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment