HP Stream 11.6 Inch Laptop
| Screen Size | 11.6 inches |
| Max Screen Resolution | 1366x768 pixels |
| Processor | 2.16 GHz Intel Celeron |
| RAM | 2 GB DDR3L SDRAM |
| Hard Drive | 32 GB |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Average Battery Life (in hours) | 8.25 hours |
| Brand Name | HP |
| Series | Stream |
| Item model number | K2L95UA#ABA |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Item Weight | 2.8 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 8.10 x 11.81 x 0.78 inches |
| Color | Horizon Blue |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Flash Memory Size | 32.0 |
| Hard Drive Interface | Ultra320 SCSI |
| Optical Drive Type | No optical drive |
| Audio-out Ports (#) | 1 |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B00NSHLUBU |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #99 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 4 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Item can be shipped within U.S. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment