ASUS X551MA 15.6 Inch Laptop
Now sells at USD $269.00 & FREE Shipping!
Summary
| Screen Size | 15.6 inches |
| Max Screen Resolution | 1366*768 pixels |
| Processor | 2.16 GHz Celeron N2840 |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Drive | 500 GB HDD 7200 rpm |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| Wireless Type | 802.11n |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Average Battery Life (in hours) | 6 hours |
| Brand Name | Asus |
| Series | X |
| Item model number | X551MAV-EB01-B(S) |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Item Weight | 4.7 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 9.90 x 15 x 1.20 inches |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Optical Drive Type | No Optical Drive |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B00SV72ZA2 |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #65 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 6.4 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment