ASUS Chromebook Flip 10.1-Inch Convertible 2 in 1 Touchscreen
Now sells at USD $279.00 & FREE Shipping.
| Screen Size | 10.1 inches |
| Screen Resolution | 1280 x 800 |
| Max Screen Resolution | 1280*800 pixels |
| Processor | 1.8 GHz Rockchip RK3288 |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Hard Drive | 0 GB |
| Card Description | Mali-T764 |
| Wireless Type | 802.11 A/C |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Brand Name | Asus |
| Series | Chromebook |
| Item model number | C100PA-DB02 |
| Operating System | Chrome OS |
| Item Weight | 2 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 7.20 x 10.40 x 0.60 inches |
| Color | Silver |
| Processor Brand | Rockchip |
| Processor Count | 4 |
| Flash Memory Size | 16.0 |
| Optical Drive Type | No |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B00ZS4HK0Q |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #112 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 2.4 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item can be shipped to select countries outside of the U.S. Learn More |
No comments:
Post a Comment