Acer Aspire E 15 E5-573G-52G3 15.6-inch Full HD Notebook
Now sells at USD $459.99 & FREE Shipping.
| Screen Size | 15.6 inches |
| Max Screen Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Processor | 2.2 GHz Core i5-5200U |
| RAM | 8 GB DDR3L SDRAM |
| Hard Drive | 1000 GB SATA |
| Graphics Coprocessor | NVIDIA 940M |
| Graphics Card Ram Size | 2000 MB |
| Wireless Type | 802.11 A/C |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
Other Technical Details
| Brand Name | Acer |
| Series | E5-573G |
| Item model number | E5-573G-52G3 |
| Operating System | Windows 10 |
| Item Weight | 5.3 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 15.02 x 10.08 x 1.15 inches |
| Color | Charcoal Gray |
| Processor Brand | Intel |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B012IBOCRU |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #268 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 6.6 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment