Lenovo S21e 80M4002DUS 11.6-Inches Laptop
Now sells at USD $179.99 & FREE Shipping.
| Screen Size | 11 inches |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Max Screen Resolution | 1366x768 pixels |
| Processor | 2.1 GHz Celeron N2840 |
| RAM | 2 GB DDR3 |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Hard Drive | 0 GB |
| Graphics Coprocessor | Integrated |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 1 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
Other Technical Details
| Brand Name | Lenovo |
| Series | Lenovo |
| Item model number | 80M4002DUS |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Item Weight | 2.8 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 11.61 x 8.36 x 0.74 inches |
| Color | Black |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Flash Memory Size | 32 |
| Optical Drive Type | None |
| Audio-out Ports (#) | 1 |
| Battery Type | Lithium Polymer (LiPo) |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B00WR2888U |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #324 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 3.8 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment