HP Stream 13.3 Inch Laptop
Now sells at USD $204.51 & FREE Shipping!
Summary
| Screen Size | 13.3 inches |
| Max Screen Resolution | 1366x768 pixels |
| Processor | 2.16 GHz Intel Celeron |
| RAM | 2 GB DDR3L SDRAM |
| Hard Drive | 32 GB |
| Graphics Coprocessor | Intel HD graphics |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
| Average Battery Life (in hours) | 7.75 hours |
| Brand Name | HP |
| Series | Stream |
| Item model number | K2L96UA#ABA |
| Hardware Platform | PC |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Item Weight | 3.4 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 9.02 x 13.12 x 0.77 inches |
| Color | Horizon Blue |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 1 |
| Flash Memory Size | 2.0 |
| Hard Drive Rotational Speed | 5400 RPM |
| Optical Drive Type | No optical drive |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B00O65HZKS |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #48 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 5.2 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment