Dell Inspiron 11.6-Inch 2 in 1 Convertible Touchscreen Laptop
Now sells at USD $329.00 & FREE Shipping.
| Screen Size | 11.6 inches |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Max Screen Resolution | 1366x768 |
| Processor | 2.16 GHz Pentium |
| RAM | 4 GB DDR3 |
| Memory Speed | 1333 MHz |
| Hard Drive | 500 GB mechanical_hard_drive |
| Graphics Coprocessor | Intel HD Graphics |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Average Battery Life (in hours) | 7.5 hours |
Other Technical Details
| Brand Name | Dell |
| Series | Inspiron |
| Item model number | i3147-3750sLV |
| Operating System | Windows 8.1 |
| Item Weight | 3.1 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 11.81 x 7.93 x 0.83 inches |
| Color | Black, Silver |
| Processor Brand | Intel Pentium |
| Processor Count | 1 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Hard Drive Rotational Speed | 7200 RPM |
| Optical Drive Type | No |
| Power Source | Battery |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. |
| ASIN | B00KMRGF3M |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #260 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 5 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment