Apple MacBook Air MJVE2LL/A 13-inch Laptop
Now sells at USD $899.50 & FREE Shipping!
Summary
| Screen Size | 13.3 inches |
| Max Screen Resolution | 1440x900 |
| Processor | 1.6 GHz |
| RAM | 4 GB DDR3 SDRAM |
| Hard Drive | 128 GB SSD |
| Graphics Coprocessor | Intel Integrated Graphics |
| Wireless Type | 802.11abg, 802.11bgn |
| Average Battery Life (in hours) | 8 hours |
| Brand Name | Apple |
| Series | Mac Book Air |
| Item model number | MJVE2LL/A |
| Hardware Platform | Mac |
| Operating System | Mac OS X |
| Item Weight | 3 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 12.80 x 8.94 x 0.68 inches |
| Color | Silver |
| Processor Brand | Intel |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Power Source | AC |
| Batteries: | 1 Lithium Metal batteries required. (included) |
| ASIN | B00VJ1P7TS |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #67 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 4.7 pounds (View shipping rates and policies) |
No comments:
Post a Comment