HP Stream 11.6-Inch Convertible Touchscreen Laptop
Now sells at USD $199.99 only!
| Screen Size | 11.6 inches |
| Screen Resolution | 1366 x 768 |
| Max Screen Resolution | 1366x768 pixels |
| Processor | 2.16 GHz Celeron N2840 |
| RAM | 2 GB DDR3L SDRAM |
| Memory Speed | 1600 MHz |
| Wireless Type | 802.11bgn |
| Number of USB 2.0 Ports | 2 |
| Number of USB 3.0 Ports | 1 |
Other Technical Details
| Brand Name | HP |
| Series | HP Stream |
| Item model number | M4C63UA#ABA |
| Operating System | Windows 8 |
| Item Weight | 3.3 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 8.47 x 12.13 x 0.87 inches |
| Color | Blue |
| Processor Brand | Intel |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM |
| Flash Memory Size | 32.0 |
| Optical Drive Type | No |
| Battery Type | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B00X5X2NXQ |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #30 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 4.7 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping. Learn More |
No comments:
Post a Comment