Microsoft Surface Book
Now sells at USD $2,983.48 & FREE Shipping.
| Screen Size | 13.5 inches |
| Max Screen Resolution | 3000*2000 pixels |
| Processor | 2.6 GHz Intel Core i7 |
| RAM | 16 GB LPDDR3 |
| Hard Drive | 512 GB |
| Graphics Coprocessor | Nvidia GeForce GPU |
| Wireless Type | 802.11 A/C |
| Number of USB 3.0 Ports | 2 |
Other Technical Details
| Brand Name | Microsoft |
| Series | CR7-00001 |
| Item model number | CR7-00001 |
| Operating System | Windows 10 Pro |
| Item Weight | 3.5 pounds |
| Item Dimensions L x W x H | 10.95 x 16.46 x 1.93 inches |
| Color | Silver |
| Processor Brand | Intel |
| Processor Count | 2 |
| Computer Memory Type | DDR3 SDRAM, SODIMM |
| Flash Memory Size | 512 |
| Batteries: | 1 Lithium ion batteries required. (included) |
| ASIN | B0163GNS5S |
| Customer Reviews | |
| Best Sellers Rank | #160 in Computers & Accessories (See top 100)
|
| Shipping Weight | 7.8 pounds (View shipping rates and policies) |
| Domestic Shipping | Currently, item can be shipped only within the U.S. and to APO/FPO addresses. For APO/FPO shipments, please check with the manufacturer regarding warranty and support issues. |
| International Shipping | This item is not eligible for international shipping.Learn More |
No comments:
Post a Comment